HomeEsportsLa climatologia el millor aliat del VI Cros ATE-Ciutat de Tortosa

La climatologia el millor aliat del VI Cros ATE-Ciutat de Tortosa

La climatologia es va convertir diumenge passat en el millor aliat del VI Cros ATE-Ciutat de Tortosa “Gran Premi Eduardo Fornós”.

El Parc Firal de Remolins va acollir de nou una prova atlètica en un circuit que sempre compta amb una molt bona acceptació per part de participants i públic, per les seves característiques tècniques i visuals,  acompanyats en aquesta ocasió a més a més per una excel·lent temperatura tenint en compte l’època de l’any en la que ens trobem. Totes vint-i-quatre curse es va desenvolupar amb total normalitat reunint a un total de 350 esportistes.

El lliurament de premis va estar presidit per Meritxell Roigé, alcaldessa de Tortosa, Joan Barberà, representant territorial de l’Esport de la Generalitat de Catalunya, i Antoni Gilabert, president del Consell Esportiu del Baix Ebre. Dos esportistes  del Club Atletisme Terres de l’Ebre van rebre el premi de Valors, Pau Arasa Llaó i Tamara Vilanova Lapeira.

Els dos joves havien corregut el seu primer cros després d’haver superat unes especials sessions d’entrenament atenent a les seves particulars caracterísques físiques.

Els pòdiums complerts van ser els següents:

  • SÈNIOR MASCULÍ: 1. Alejandro Benaiges (Independent/Castelló).
  • VETERÀ MASCULÍ: 1. Musa Sowe (Trail Cabrafeixet), 2. Luis Puentes (ATE), 2. Eduard Bonjorn (Oxana’s Team).
  • SUB23 MASCULÍ: 1. Iñigo Santillana (ATE).
  • SUB20 MASCULÍ: 1. Joan Martin (UA Montsià).
  • SUB23 FEMENÍ: 1. Adelina Daraban (FC Barcelona).
  • SÈNIOR FEMENÍ: 1. Cinta Sabaté (ATE).
  • MÀSTER FEMENÍ: 1. Mari Martinez (CA Canovelles), 2. Marta Hernández (ATE).
  • SUB18 MASCULÍ: 1. Arnau Blanch (UA Montsià), 2. Aissa Ouchbab (Track Tarragona), 3. Moha El Akraa (Independent).
  • SUB18 FEMENÍ: 1. Ares Puentes (ATE), 2. Nastia Allakhiarov (ATE).
  • SUB16 MASCULÍ: 1. Dan Galiana (ATE), 2. Badr Errais (IE Agustí Barberà), 3. Pau Monforte (ATE).
  • SUB16 FEMENÍ: 1. Queralt Casacoberta (UA Montsià), 2. Júlia Espuny (ATE), 3. Cinta Simó (Club Triatló Tripicaio).
  • SUB14 MASCULÍ: 1. Axel Zarranz (CA Ascó), 2. Marc Benavent (CA Ascó), 3. Màxim València (UA Montsià).
  • SUB14 FEMENÍ: 1. Cinta Solà (ATE), 2. Ingrid Roca (UA Montsià), 3. Cinta Monclús (ATE).
  • SUB12 MASCULÍ: 1. Youssef Garziad (IE Agustí Barberà), 2. Ilyas Fardous (IE Agustí Barberà), 3. David Forner (ATE).
  • SUB12 FEMENÍ: 1. Edurne Galeano (ATE), 2. Berta Bosch (UA Montsià), 3. Patrícia Pla (UA Montsià).
  • SUB10 MASCULÍ: 1. Marc Bosch (CA Escatxics Agramunt), 2. Pol Giné (ATE), 3. Lhoussaine Er Ramahouy (IE Agustí Barberà).
  • SUB10 FEMENÍ: 1. Paula Giménez (UA Montsià), 2. Blanca Forgas (Col.legi Sagrada Família), 3. Carla Ferrando (ATE).
  • SUB8 MASCULÍ: 1. Lluc Monclús (ATE), 2 Marcel Madorran (ATE), 3. Youssef El Hafed (IE Agustí Barberà).
  • SUB8 FEMENÍ: 1. Alba Domingo (Col.legi Sagrada Família), 2. Júlia Verge (ATE), 3. Sofia Boldú (ATE).
  • PATUFET FEMENÍ: 1. Ona Labernia (Escola Sant Llorenç), 2. Ariadna Fuster (ATE), 3. Aina Saura (ATE).
  • PATUFET MASCULÍ: 1. Adrià Cid (IE El Temple), 2. Nil Martin (ATE), 3. Amir Chaoui (ATE)

Redaccio
Periodistes
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 86 = 92

Últimes notícies